Vzťahy

Vzťahy
Foto Lucia Benediková
  • Túžite komunikovať otvorene aj o nepríjemných veciach?
  • Chcete v rozhovore zvládať náročné emócie?
  • Prajete si vedieť nastavovať vo vzťahu hranice?
  • Uľaví sa vám, keby sa v konverzácii "nechytáte za slovíčka"?

Konflikt a hádka nie je to isté. V rozhovore sa môžeme nezhodovať, a zároveň s porozumením vnímať druhú stranu. Do konfliktu patria emócie i autonómny prejav. Ako viesť rozhovor, v ktorom ustojím seba a zbytočne nezraňujem?

To, že sme sa naučili rozprávať, neznamená, že spolu vieme komunikovať.
To, že sa spolu snažíme komunikovať neznamená, že sme si blízko.

Organizujeme komunikačné workshopy


Na workshope skúmame, ako komunikovať zbližujúco. Zoznámime sa s metódou Nenásilnej komunikácie (NVC). Učí nás lepšie si rozumieť, napojiť sa na druhých, trénovať empatiu. Pozrieme sa, ako sa v rozhovore dostať hlbšie, na úroveň potrieb. Tým, že všetci zdieľame rovnaké ľudské potreby, vieme sa vzájomne navnímať. Workshop je kombináciou hutnej teórie a tréningu situácií, ktoré nás v každodennosti ťažia.

Kedy najbližšie?

Termíny

Úvod do NVC prebehne v januári, pokročilá tréningová časť vo februári.
Presné termíny a detaily k workshopom spíšem v newslettri.

Miesto Yoga House, Bratislava

Lektorky

Jana Gregor Simanová
Interná lektorka a koučka spoločnosti Martinus. Tréningami NVC a Otvorenej komunikácie previedla desiatky zamestnancov, podieľa sa tiež na vzdelávaní učiteľov a odborníkov z neziskoviek. Z princípov Nenásilnej komunikácie čerpá aj doma ako mama trojročáka, vďaka ktorému vníma svet emócií, potrieb a vzťahov ešte farebnejšie.

Jana Hoosová
Kurz spolutvorím, ja, Jana. Absolvovala som dvojstupňový certifikovaný kurz NVC a túžim metódu sprostredkovávať ďalej. Komunikácia je téma, ktorú skúmam na rôznych úrovniach. Vo vzťahu k sebe, k druhým i smerom do sveta.

O metóde Nenásilnej komunikácie
Autorom metódy Nenásilnej komunikácie je Marshall B. Rosenberg, Ph.D., žiak známeho humanistického terapeuta Carla Rogersa.
Rosenberg vnímal liečivé účinky terapeutického rozhovoru. Spracoval ich do komunikačnej metódy, prístupnej a užitočnej bežnému smrteľníkovi. Prax Nenásilnej komunikácie je celosvetovo uznávaný princíp komunikácie, ktorý pomáha blízkosti vo vzťahoch a deeskalovaniu konfliktov.